Çözümlerimiz / eof Ürünleri / eof Arızalı Ürün Takip

eof Arızalı Ürün Takip

eof Arızalı Ürün Takip uygulaması, özellikle züccaciye, mobilya, büro mobilyaları, bahçe malzemeleri, elektrikli ev aletleri, hediyelik eşya vb. sektörlerde tek parça olarak (takım, set, adet) stokta takip edilen ürünlerin  satışı sonrasında parça arızası, tamir, iade, değişim işlemlerinin takibini sağlar. 

 

Şube, işyeri, bölüm, depo tanımlama ve ERP eşleme işlemleri ile birlikte
Hareket Türleri
(Arızalı Ürün Kabulü, Ürün Talep, Fabrikaya Ürün Sevki, Fabrikadan Ürün Gelişi, İade - Değişim, Müşteriye Ürün Teslimi),
Ürün Grupları (çeyiz seti, tencere, küçük ev aletler vb.), 
İşlem Tipleri (tamir, değişim, iade vb.), 
işlem Sonuçları (ürün eksiksiz ve sağlam teslim edildi, Kullanıcı hatası iade, ürün alındı yerine yeni ürün verildi, para iadesi vb.), 
Ürün Gruplarına göre Arıza Tipleri (kırık, lekeli, kararma, paslanma, çizilme, punto kulp hatası, eğri, yamuk, yaldız akması, şarj tutmuyor, desen arızası vb.) 
kolaylıkla tanımlanabilir.

Müşteri Kartı
ERP 'den bağımsız müşteri kartı bilgilerinin tanımlanabilir.

Arızalı Mal Kabul Fişi
Müşteriden gelen arızalı ürünler tek tek kaydedilerek her birine otomatik takip numarası  ve fiş takip numarası atanarak barkodlu mal kabul fişi yazdırılabilir.

Ürün Talep 
Fabrikaya iletilecek herhangi bir ürün olmadığı durumlarda ürün talep girişi yapılabilir. Ürün talep formu ile fabrikaya hiçbir ürün gönderimi yapılmadan yeni ürün talebi yapılabildiği gibi ürünün mağaza stoklarından değişimi de sağlanabilmektedir. Ürün, fabrikadan talep edilmişse bir sonraki adım fabrikadan ürün giriş işlemidir. Eğer ürün mağaza deposundan karşılandı ise sonraki adım müşteriye mal teslim işlemidir. 

Fabrikaya Mal Çıkış Fişi 
Mal kabul fişi ile alınan arızalı/hatalı ürünlerin tedarikçiye çıkışı yapılarak kaydedilir, sevk fişi yazdırılır.

Fabrikadan Ürün Girişi
Fabrikaya iletilen arızalı ürünlerin fabrikadan geri dönüş kayıtları yapılarak teslim alınır.

İade-Değişim
Fabrikaya gönderilen arızalı ürünlerin artık üretilmiyor olması gibi durumlarda müşteriye yeni ürün teslim edilmesi gerektiği durumlar kayıt alınır. Arızalı ürün fabrikada kalır, müşteriye yeni ürün teslim edilmesi gerektiği bilgisine ulaşılması sağlanır.

Müşteriye Mal Teslim Fişi
Müşteriye ürün teslim işlemleri yapılarak teslim fişi yazdırılabilir.

Dinamik Raporlama
Tablo, Özet Tablo ve Dashboard  Raporlama imkanları ile detaylı analizlerin anlık olarak izlenmesi sağlanır.