Çözümlerimiz / eof Ürünleri / eof Raporlama Aracı

eof RAPORLAMA ARACI

eof Raporlama Aracı, SQL veritabanları ile çalışan uygulamalar için hazırlanmış tek başına çalışabilen, tüm rapor ihtiyacının dinamik-kolay-hızlı ve düşük maliyetli, kolay kullanımlı, “Raporlama Aracı” çözümüdür.

eof Raporlama Aracı, içeriğinde hazır raporlar bulundurmaz.

eof Raporlama Aracı MSSQL veritabanları için tasarlanmış, .Net Framework teknolojisi kullanılarak yazılmış bir uygulamadır.
MS-SQL 2005, 2008, 2012, 2014, 2016 için geliştirilmiş uygulamadır.

Ne işe yarar?Kolayca hazırladığınız sorguları ekleyebileceğiniz yeni raporlar Ekle, Tasarla (değiştir) , Çıkar ile düzenleyebilirsiniz.. Ne işe yarar?
Kolayca hazırladığınız sorguları ekleyebileceğiniz yeni raporlar Ekle, Tasarla (değiştir) , Çıkar ile düzenleyebilirsiniz..

Ne İşe Yarar? Hangi Menüye, Hangi Rapor Başlığı ile raporunuzu ekleyeceğinize siz karar verin ! Ne İşe Yarar?
Hangi Menüye, Hangi Rapor Başlığı ile raporunuzu ekleyeceğinize siz karar verin !

Ne İşe Yarar? Tablolar arasında ilişkisel yapıyı kullanarak dinamik sorgular oluşturulabilir. Ne İşe Yarar?
Tablolar arasında ilişkisel yapıyı kullanarak dinamik sorgular oluşturulabilir. Rapor tasarlayıcıların sorgu dilini (SQL=Structured Query Language) ve ilişkisel yapıyı, veritabanı tablo-alan isimlerini ve veritabanı fonksiyonlarını bilmeniz yeterli.

Ne İşe Yarar? Sorgu alan adlarınız tek tuşla Otomatik gelsin, isterseniz yeniden adlandırın. Ne İşe Yarar?
Sorgu alan adlarınız tek tuşla Otomatik gelsin, isterseniz yeniden adlandırın.

Ne İşe Yarar? Filtreler Alınacak raporun içeriğini belirleyen ve verileri sınırlayan, filtreleyen operatörlerin tamamı kullanılabilir. Ne İşe Yarar?
Filtreler
Alınacak raporun içeriğini belirleyen ve verileri sınırlayan, filtreleyen operatörlerin tamamı kullanılabilir. Bunlar için komut yazmaya gerek yoktur. Kullanıcılar Metin, Sayı, Tarih Aralıklarını ihtiyaç duydukları filtre-operatörlerini kullanabilirler. Raporlar tablo rapor olarak alındıktan sonra da tablo rapor üzerinde rapor alanları ayrıca filtrelenebilir.

Ne İşe Yarar? Kayıtlı Filtre Kullanımı Ne İşe Yarar?
Kayıtlı Filtre Kullanımı
Hazırlanan her rapor için sürekli aynı tip filtreleri eklemek zorunda kalıyorsanız bu özellik işinize yarayacaktır. Filtre kalıbı oluşturarak, raporlarınızda standart olarak kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Her rapor grubu için farklı kalıplar üretebilirsiniz.

Ne İşe Yarar? Ekran, Yazıcı, Tablo, Excel, PDF, HTML,CSV, Email çıktısı gösterilir. Ne İşe Yarar?
Hazırlanan her sorguna SQL sunucusu tarafından gönderilen bilgi, herhangi bir değişikliğe uğramadan ve üzerinde ek bir çalışma yapılmadan kullanıcıya Ekran (Kullanıcı tarafından tasarlanmış formlar),Yazıcı, Tablo, Excel, PDF, HTML,CSV, Email çıktısı gösterilir. Bu araç bilgi işlem çalışanları ve sorgu dili bilen personel için yol gösterici olacaktır.

Tek Sonuç Farklı Raporlar Tablo Raporlar, Gruplandırılmış Tablo Raporlar, Özet Tablo (pivot) raporlar kolaylıkla hazırlanırlar. Tek Sonuç Farklı Raporlar
Tablo Raporlar, Gruplandırılmış Tablo Raporlar, Özet Tablo (pivot) raporlar kolaylıkla hazırlanırlar. Rapor tasarım ekranında, kullanıcı tarafından sürükle bırak yönetimi ile seçilen alanlar rapor tasarımına eklenir. Kullanıcılar çalışma zamanında (Real – time) Tablo Raporu alıp, sonuçlarını anında filtreleyebilir, gruplandırabilir ve sıralayabilirler.

Tek Sonuç Farklı Raporlar Tek Sonuç Farklı Raporlar
İlgili rapor için sınırsız sayıda özet tablo hazırlanarak farklı isimlerde kaydedilerek daha sonra yeniden tasarıma ihtiyaç duymaksızın çağrılabilmesi mümkündür.
Özet Tablo yani Pivot raporlar Tablo raporların analizini kolaylaştırmakta ve pek çok rapor ihtiyacını karşılamaktadır. Kullanıcılar çalışma zamanında (Real – time) Özet Tablo (Pivot) Raporu alıp, sonuçlarını anında filtreleyebilir, gruplandırabilir ve sıralayabilirler.

Form tasarımı Hazırlanan tablo raporların içinde bulunan tüm bilgileri, tasarlanmış bir ekran çıktısı (form) olarak da sunmak mümkündür. Form tasarımı
Hazırlanan tablo raporların içinde bulunan tüm bilgileri, tasarlanmış bir ekran çıktısı (form) olarak da sunmak mümkündür. Personel-Kartı, Stok-Kartı, Bordro, xxx Bildirgesi, Mektup, CV ve ihtiyaç duyulan her türlü formu hazırlayabilirsiniz. Hazırlanan formlarınızı bir rapor ile ilişkilendirebilirsiniz

Oluşturulan rapor-listede kaç satır gösteriliyorsa, her bir satır için bir form basma imkanınız olacaktır. Oluşturulan rapor-listede kaç satır gösteriliyorsa, her bir satır için bir form basma imkanınız olacaktır. Bu sayede toplu form baskısı işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik formlarda kullandığınız bilgilerinizi liste şeklinde alabilir ve sorgusunu başka bir ortamda kullanabilirsiniz. Resimler
Sisteminizin disk ortamında bulunan resimleri raporlarınızda kullanabilirsiniz.

Rapor tasarımlarınızı anında test edebilir, Ön İzleme alabilirsiniz. Rapor tasarımlarınızı anında test edebilir, Ön İzleme alabilirsiniz.

Oluşturulan rapor-listede kaç satır gösteriliyorsa, her bir satır için bir form basma imkanınız olacaktır. Oluşturulan rapor-listede kaç satır gösteriliyorsa, her bir satır için bir form basma imkanınız olacaktır.