ÜRÜNLER / İş Zekası Çözümleri / Logo Mind Insight

Logo Mind Insight

Logo Mind İş Zekası Çözümleri
Logo’nun yeni İş Zekası çözümü Logo Mind, modern kullanıcı arayüzü, esnek mimarisi, ölçeklenebilir ve uygun fiyatlandırma modeli ile web-tabanlı ve tam kapsamlı İş Zekası çözümleri sunar. Büyük veri ile çalışma, OLAP ve ETL gibi özellikleri ile proje bazlı uygulama imkanı sağlayan Logo Mind, bu özelliklere ihtiyaç duymayan işletmeler için ise standart özellik seti ile veriyi rekabet avanatajına dönüştürmelerine imkan sağlar.
 

Sürekli ve zorlu bir rekabetin şekillendirdiği profesyoneller dünyasında dinamik veriler ile çalışan şirketler için gerçek zamanlı ve çok yönlü analiz imkanı sağlayan Logo Mind, eş zamanlı kullanıcı özelliği sayesinde şirketlere düşük maliyetli bir iş zekası çözümü sunuyor.

İnteraktif Raporlama

Kurumsal kullanıcılar için gerçek zamanlı raporlama imkanı sunan Logo Mind, doğru zamanda doğru ve detaylı bilgiye ulaşarak iş dinamiklerinin analiz edilmesine olanak sağlar. Web tabanlı interaktif görüntüleyici özelliği ile çevrimiçi görüntülenen raporların sorgu sürelerini optimize etmenin yanı sıra veri havuzundan filtreleme, sınıflandırma, kolon taşıma/gizleme, sütun yapılarında biçimlendirme yaparken tekrar kullanım için raporları kaydetme, çıktı alabilme ve birden fazla formatta yayınlayabilme imkanı sunar.

Dashboard

Logo Mind İş Zekası Çözümleri Dashboard
Karar vericilere, işletmelerine yön vermeleri için anlık özet bilgileri analiz etme imkanı sunan raporlar topluluğudur.
Alınan kararların şirket performansı üzerindeki etkisinin ölçülmesinde, hedef ve stratejilerin belirlenmesinde etkili olan Logo Mind dashboard özelliği, verimlilik ölçümleri ile olumsuz eğilimlerin tespit edilerek düzeltilmesini sağlar.
Logo Mind’ın web tabanlı sürükle bırak özelliği sayesinde görselliği yüksek dashboard’lar elde eden kullanıcılar, çeşitli grafik arayüzlerinden de faydalanarak etkileşimli analiz yapabilirler.

Büyük Veri

Şirketlerin sahip oldukları büyük verileri örneklemlerle sınırlı kalmadan işleme imkanı sağlayan Logo Mind, karar verme sürecini geliştirirken veri kısıtlamasından kaynaklanan riskleri minimuma indirir. Hedefe uygun bilgiyi veri havuzundan doğru analiz methodları ile çıkartarak stratejik kararların alınmasını ve akılcı çözümler ile gerçekleştirilmesini sağlarken, risk yönetimine ve inovasyona fırsat tanır. Logo Mind’ın büyük veri ile çalışma özelliği gelecek ile ilgili kararlar alınmasını hedeflerken, geçmişte alınan kararların gelecekteki etkilerine öngörü sağlar.

Veri Entegrasyonu

Logo Mind İş Zekası Çözümleri Veri Entegrasyonu
Farklı veri kaynaklarına bağlanarak mevcut verileri başka bir veri tabanına aktarmaya gerek kalmadan gerçek zamanlı raporlama sağlayan bu özellik, veritabanlarından bilgi işlem yükünü kaldırarak analiz ve geri dönüş süresini azaltır. Kullanıcılar için tüm iş süreçlerinde performans sorunu yaşamadan veri odaklı analiz imkanı sunan Logo Mind’ın gerçek zamanlı veri senkronizasyonu sayesinde, merkezi veri ambarı ile projeler geliştirebilirsiniz.

OLAP Küpleri

OLAP teknolojisi, büyük veri üzerinde karmaşık sorgular ile hızlı cevaplar üreterek şirket içi eğilimlerin analiz edilmesine olanak sağlar.  Çok boyutlu veri üzerinde sorunsuz performans sağlayan bu teknolojide, veri değerleri sunucu içinde tanımlanarak sürükle-bırak özelliği ile kolayca raporlanabilir. Veri filtreleme, görselleştirme ve detayları inceleme gibi konularda esneklik sağlarken veri değerlerine dayalı uyarılar da tanımlanabilir.

ETL

Logo Mind İş Zekası Çözümleri ETL
Logo Mind ETL, dış kaynaklarda yer alan verilerin iş ihtiyaçlarına göre yararlı bilgi haline dönüştürülmesi ve raporlanması için veri ambarına yüklenmesinde kullanılan bilgi işleme teknolojisidir. Birçok kaynaktan alınan datayı belirli formata getiren Logo Mind'ın ETL özelliği dataları belirli kriterlere göre sıralayarak zaman kaybı olmadan işlenmesini sağlar.

Veri Kümesi Katmanı (Meta Data)

Başarılı bir veri yönetim stratejisi için kullanılan veri kümesi katmanı, veri sanallaştırma yöntemi ile ETL araçları kullanılmadan veri kaynaklarını birleştirme imkanı sunarken, veri bozulması veya veri kaybı riskini azaltır.
Kullanıcılar için teknik bilgi ve altyapıya ihtiyacını ortadan kaldırarak veri yönetmeyi, verinin belli parçaları ile çalışmayı, rapor oluşturmayı ve analiz etmeyi kolaylaştırır.

Mobil Erişim

Logo Mind İş Zekası Çözümleri Mobil Erişim
Veriye anlık erişim imkanı sağlayan Logo Mind’ın mobil özelliği sayesinde, Windows, Android ve IOS işletim sistemlerini tercih eden kullanıcılar rapor oluşturma, görüntüleme ve veri analizi gibi işlemleri istedikleri yerden ve istedikleri zaman yapabilirler.

Denetim Kaydı

Kullanıcı bazlı olarak iş zekası sunucusunda gerçekleştirilen tüm değişikliklerle beraber, kullanılan rapor, dashboard veya anlık analizleri kayıt altına alırken uyumluluk ve performans ölçümlerini de sağlar. Yetkilendirme özelliği ile raporlarda satır-sütun güvenliğine kadar detaylı yetkilendirme imkanı sunan Logo Mind, gelişmiş güvenlik teknolojisi ile erişim denetimlerini uygulamaktadır.