Logo Muhasebe Programı Logo Muhasebe Programları Logo Genel Muhasebe Programı Logo Muhasebe yazılımı Logo Muhasebe programları Alınteri,LKS2,Shopmanager,Tiger,unity ve ek modülleri ile ilave terminal lisanslarının fiyatlarını lks2 muhasebeleştirme Logo çok kullanıcılı personel ücret maaş bordro programı Logo LKS2 hakkında herşey Logo muhasebe paket programlarını fiyatları için arayınız Logo business solutions, Logo yazılım Logo bilgisayar programları Ücretsiz Logo muhasebe programları hakkında bilgi almak için bizi arayın En çok kullanılan stok, cari, fatura, çek, senet, banka, kasa, iraliye, sipariş,muhasebe, bordro, demirbaş, ambar(depo) takip programı olan Logo muhasebe programını Logo Bayisi olan Kent Bilgi Sistemleri'nden satın alabilirsiniz Türkiyenin en yaygın kullanılan ticari paket programı Logo ön muhasebe işlemlerini muhasebeleştirme yani muhasebe entegrasyonu ile genel muhasebeye aktarır.
Logo programlarının destek ve eğitim içeriklerini sitemizde bulabilirsiniz. Teklif ve ücretsiz demo kurulumu için arayınız. Logo da Kampanya bitmez. Eta,Netsis,Micro,Link,Vega,Akınsoft gibi muhasebe programlarından rakip ürünlerden indirimli olarak Logo ticari proramlarına geçiş yapabilirsiniz.Fiyat teklifi istemek, demo ve satın almak için bize ulaşın Temel muhasebe eğitimi almış sertifikalı elemanlarımız ile Logo ürünlerine destek vermekteyiz Logo bilgisayar programlarında fiş,irsaliye,fatura,rapor dizaynları kolaylıkla yapılır. Logo stok, cari, fatura, irsaliye, sipariş, çek, senet, banka, kasa, muhasebe,bordro,taksitli satış,kredi kartı,müstahsil,sabit kıymet(demirbaş) gibi modüllerde yapılan işlemler XML ile kolaylıkla dışarıya veri aktar yapılabilir. Ve yine Xml ile kolaylıkkla veri alınabilir. Shop Manager ile mal alım faturasından,irsaliye,sipariş fişlerinden barkod etiketi basabilir.Satış elemanlarını, plasiyer satışlarını kolaylıkla takip edebilirisiniz. Logo Alınteri, LKS2, ShopManager, Muhasebe, Bordro ve ek modülleri ile Kobi 'lere güç katar. Logo Tiger Kosgeb tarafından Desteklenmektedir. Market otomasyonu, IBM POS, Barkodlu yazarkasa, terazi kurulumları yapılır Logo ticari paket programları ile entegre el terminali, depo otomasyonu, mal kabul, sayım, sevkiyat, etiketle çözümleri bizim işimiz. Restoran otomasyonu ile Garson el terminali ile siparişler anında mutfak yazıcına gönderilir.Kasadan adisyon hesabı alınır.Garsona indirim,ödenmez,ikram yetkisi verilebilir. Garson satışını ve maliyetlerinizi raporlayabilirsiniz Kablolu Kablosuz Barkod okuyucu, barkod yazıcı, kablosuz el terminali (pda), Kablosuz ağ kurulumu, satışı, teknik servisi verilir. internet üzerinden sipariş, sıcak satış, soğuk satış, araçta faturalama ve tahsilat işlemleri logo ürünleri ile entegre olarak çalışır. LOGO LKS2 Eğitim Destek Yardım
E-Kent Kurumsal Yazılım Destek Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Haberler

Haberler -> Haber İçeriği
   

           

Muhasebe Programı ve Muhasebe Eğitimi

Haberler

Eklendiği Tarih : > 05.10.2007  İzlenme :22224

Muhasebe Programı ve Muhasebe Eğitimi konusunda;
      Ülkemizde üniversitelerin 4 yıllık Maliye, işletme, iktisat bölümlerinde Muhasebe I, Muhasebe II, Kamu Maliyesi, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablo ve Denetim, Finansman Yönetimi, Bilgisayar Uygulamaları gibi dersler okutulmaktadır. Örneğin; Maliye Bölümü’nde verilen eğitim, iktisadi ve mali olayları analiz etme, muhasebe uygulamaları ve mevzuatı konularında yetkinlik kazandırma, iş yaşamına yönelik hukuki bilgi birikimini oluşturma, maliye politikaları konusunda analitik analiz ve çözüm yeteneklerini geliştirme gibi becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.
Bölüm’den mezun olanların genellikle çalıştığı ve staj olanakları bulduğu kurumlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir:
Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Kamu ve Özel Bankalar, Üst Kurullar, Hazine Müsteşarlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müsteşarlığı, Üniversiteler, Sayıştay, Tarım Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Başbakanlık, Özel Sektör Firmaları, Denetim Kurumları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Sosyal Güvenlik Kurumları, Devlet Planlama Teşkilatı. Üniversitelerde araştırma görevlisi, serbest mali müşavirlik, serbest muhasebecilik, yeminli mali müşavirlik görev alanları içerisinde sayılabilir.


      Normal ve ikinci öğretim yapan üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarında ilgili bölümlerinde (işletme-muhasebe, Ticaret ve Turizm Öğretimi, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayar Destekli Muhasebe) Genel Muhasebe, Bilgisayara Giriş, Dönem sonu Muhasebe işlemleri, Bilgisayar Büro Programları, Bilgisayarlı Muhasebe I, Bilgisayarlı Muhasebe II, Maliyet Muhasebesi, Şirketler Muhasebesi, Dış Ticaret İşlemleri, Yönetimi, Finansal Yönetim, Muhasebe Sistemi, Kooperatif Muhasebesi, inşaat muhasebesi, muhasebe denetimi, Dış Ticaret işlemleri muhasebesi, Mali Tablolar Analizi, Banka Muhasebesi, Enflasyon muhasebesi, Konaklama (turizm/otel) muhasebesi gibi mesleki dersler okutulmakta ve bilgisayarlı muhasebe paket programları uygulamalı olarak gösterilmektedir.
GENEL MUHASEBE : İşletme ve muhasebe, muhasebenin temel kavramları, muhasebe ilkeleri, Bilanço düzenleme, hesabın tanımı, şekli, hesapların işleyiş kuralları, aktif ve pasif hesapların tanımı, yevmiye defterinin tanımı, şekli, işlenmesi ve defteri kebire aktarılması, mizanın tanımı şekli ve türleri, tekdüzen hesap planı, varlık hesapları ve işleyişi, kaynak hesapları, gelir ve giderlerin gelir tablosu hesaplarına aktarılması.
DÖNEM SONU MUHASEBE İŞLEMLERİ : Envanter işlemleri, bilanço ve gelir tablosu hesapları, mali tabloların düzenlenmesi.
BİLGİSAYAR BÜRO PROGRAMLARI : Bürolarda en çok kullanılan kelime işlem programları ile çalışma tablosu hazırlama, internet ve elektronik posta kullanımını kapsar.
BİLGİSAYARLI MUHASEBE I : Muhasebe ile ilgili temel kavramlar ve muhasebe sistemi, bilanço ve gelir tablosu, paket program kullanımı.
MALİYET MUHASEBESİ : Maliyet türleri, Maliyet yerleri, işletmede satılan malın maliyeti, Genel imalat maliyetlerinin mamullere yansıtılması
ŞİRKETLER MUHASEBESİ : Türkiye’de şirket türleri, kollektif şirket, komandit şirket, anonim şirketler; limitet şirketler, holding şirketler; tahvil çıkarma işlemleri ve muhasebe kayıtları
DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ YÖNETİMİ : Dış ticaret, gümrük, döviz piyasası ve kambiyo rejimleri ile ilgili kavramlar, dış ticaret teorileri, dış ticaret işlemlerinde kullanılan belgeler, dış ticarette ödeme şekilleri, gümrükleme ve kambiyo mevzuatı.
FİNANSAL YÖNETİM : Finansmanla ilgili temel kavramlar ve finanssal analiz araçlarını kapsar.
MUHASEBE SİSTEMLERİ VE ORGANİZASYONU : Muhasebe sistemi kavramının tanımı ve türleri, muhasebe organizasyonu oluşturan öğeler ve  yararları
KOOPERATİF MUHASEBESİ : Kooperatiflerle ilgili yasal bilgiler, kooperatiflerin kuruluş süreci, türleri, organları ve sona ermeleri, kooperatifler tarafından tutulacak defterler, defterlerin tasdiki, kayıt düzeni ve kullanılacak muhasebe belgeleri, kooperatif işlemlerine ait muhasebe uygulamaları
İNŞAAT MUHASEBESİ : İnşaat taahhüt ve onarım işleriyle ilgili temel kavramlar, inşaat işlerinde tek düzen muhasebe sistemi, inşaat işlerinde muhasebe ve vergi uygulamaları
BİLGİSAYARLI MUHASEBE II : İşletme hesabı esasının paket programda uygulanması, işçi takip ve sigorta işlemleri, kart işlemleri.
MUHASEBE DENETİMİ : Muhasebe denetimiyle ilgili temel kavramlar, Genel kabul görmüş denetim standartları, denetim raporu süreci ve planlaması, denetim kanıtları ve teknikleri, çalışma kağıtları, iç kontrol sistemi, varlık ve kaynak hesaplarının denetimi, sonuç hesapları ve mali tabloların denetimi
DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ MUHASEBESİ : Türk dış ticaret rejimi ve kambiyo mevzuatı, dış ticaret işlemlerinde hesap planı, döviz, menkul kıymet ve avans işlemlerinin muhasebeleştirilmesi, ithalat ve ihracat işlemleri ve muhasebeleştirilmesi
MALİ TABLOLAR ANALİZİ : Mali tabloların çeşitleri ve düzenlenmesi ve mali analiz teknikleri .
BANKA MUHASEBESİ : Banka ile ilgili temel kavramlar ve kuruluş işlemleri, bankaların kaynak sağlama ve muhasebe işlemleri, bankada yapılan kredi işlemleri, bankada yapılan kambiyo işlemleri ve hizmet işlemleri.
ENFLASYON MUHASEBESİ : Enflasyonun muhasebe üzerindeki etkileri, enflasyon muhasebesine yönelik muhasebe standartları ve SPK tebliği, enflasyon muhasebesi uygulaması ve ülkemizdeki enflasyon muhasebesi ile ilgili uygulama örnekleri .
KONAKLAMA MUHASEBESİ : Konaklama işletmeleri organizasyonu muhasebe işlemleri, konaklama işletmelerinde resepsiyon-muhasebe, yiyecek içecek bölümü, işçilik ve ücretler, oda ve yemek maliyetinin ve satış fiyatının tespiti.
Muhasebe programını bitirenlere "Bilgisayarlı Muhasebe Meslek Elemanı" ünvanı verilen bu okullardan mezun olanlar muhasebe ile ilgili işlerde ara eleman olarak görev yaparlar.
Program mezunları;
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ile Yeminli Mali müşavir bürolarında yardımcı eleman olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Ordu Donatım ve Muhasebe Astsubayı ve Uzman Çavuş olarak, Bankalarda, Sigorta şirketlerinde, Turizm sektöründe, İnşaat sektöründe, Endüstri işletmelerinde ve değişik kamu ve özel kuruluşlarında muhasebe elemanı olarak çalışabilmektedirler.
Ayrıca Muhasebe Programını bitiren öğrenciler 4 yıl mesleki staj yaptıktan sonra “Serbest Muhasebeci” olabilir ve kendi muhasebe bürolarını açabilmektedirler.
Ya da Muhasebe, Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği, İşletme, İşletme-İktisat gibi dört yıllık lisans programlarından birine dikey geçiş yapabilirler.

 

     Ticaret Meslek Liselerinde, Çok Programlı Liseler ile Ticaret ve Turizm Öğretimi Okullarında gibi Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarında eğitim programını takip eden öğrenciler Bilgisayarlı Muhasebe dersleri okutulmaktadır.
Aynı zamanda bu öğrenciler işletmelerde becerilerini geliştirmek üzere staj imkanı bulabilmektedirler.
Acente Muhasebesi, Bankacılık Teknikleri, Bankacılık Uygulaması, Belediye Bütçe ve Muhasebesi,Belediye Mevzuatı, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Bilgisayar 1,Bilgisayar 2, Bilgisayar Programcılığı Uygulaması, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe Uygulaması, Dış Ticaret, Dış Ticaret Teknikleri, Dış Ticaret Uygulaması, Elektronik Ticaret (e-ticaret) , İşletme Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Muhasebe Teknikleri, Muhasebe Uygulaması, Şirketler Muhasebesi gibi mesleki dersler verilmektedir.

Bu program öğrencilerin;
Ticari hayatı ve ticari etkinlikleri kavramalarını,
Ülkemizde uygulanmakta olan muhasebe usul ve esaslarını kavramalarını,
Defter tutma ve tek düzen hesap plânı ile ilgili temel kavramları kullanarak uygulama yapmalarını,
İşletme hesabı ve bilânço hesabı esasına göre muhasebeleştirme yapmalarını,
Piyasaya kullanılan programları öğrenmelerini,
Programların muhasebe, stok, cari, sipariş, irsaliye, fatura, kasa, çek senet, banka, demirbaş, bordro modüllerinin entegrasyonunu yapmalarını ve bunların birlikte kullanabilmelerini amaçlar.

 

     T.C. Millî  Eğitim Bakanlığı Çıraklık Ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü’nce Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde düzenlenen Muhasebeci Yardımcısı Yetiştirme Programları ile de bilgisayarda muhasebe paket programı kurabilen, işletme hesabı defteri tutabilen, genel muhasebe işlemlerini yapabilen, kasa ,cari, stok, sipariş, irsaliye takibi yapabilen, fatura işleyebilen, banka, çek/senet, demirbaş, bordro takibi,  yedekleme  işlemleri yapabilen “ muhasebeci yardımcısı “  yetiştirilmektedir.
Bu programı başarı ile tamamlayan ve belgesini alan kişi muhasebe bürolarında veya işletmelerin muhasebe departmanlarında istihdam edilebilir.
Bu kursla ilgili eğitim ve öğretim etkinliklerini başarıyla tamamlayan her kursiyer:
- Muhasebe Paket Programı Kurma
Muhasebe paket programı çeşitleri, kuruluş özellikleri ve adımları, Programın güncellenmesi.
- İşletme Hesabı Defteri Tutma
İşletme hesabı defteri ( Alınan fatura ya da vesikalar, Verilen fatura ya da vesikalar), Hesap özeti çıkarma.
- Genel Muhasebe İşlemlerini Yapma
Bilgisayarlı uygulamada muhasebe fişleri (Tahsil fişi, Tediye fişi, Mahsup fişi ,Açılış fişi, Kapanış fişi)
- Kasa Takibi Yapma
Kasa kartı tanımlanması, Kasa açılış bilgileri kaydı, Kasa takibi, Kasa tahsilat, Kasa tediye işlemleri ve Kasa Raporları
- Cari  Takibi Yapma
Cari hesap kartlarının tanımlanması, Alıcı cari kartı, Satıcı cari kartı tanımlama, Cari takibi, Cari hesap açılış bilgileri, Cari raporları.
- Stok Takibi Yapma
Stok kartı tanımlama, Stok alış ve satış fiyatlarının tanımlanması, Fiyat kartlarının fiş ve faturalarda kullanımı, Stok takibi, Stok raporları.
- Sipariş Takibi Yapma
Sipariş kaydı, Verilen siparişlerin, Alınan siparişlerin kaydı.
Sipariş takibi, Siparişlerin gelmesi, Siparişlerin sevk edilmesi, Sipariş raporları.
- İrsaliye Takibi Yapma
İrsaliye takibi, Alış irsaliyesi,  Satış irsaliyesi, İade irsaliyesi, İrsaliye raporları.
- Fatura İşleme
Fatura işleme, İrsaliyelerin faturalanması,
 Malın irsaliye ve faturasının birlikte gelmesi,
 Malın irsaliye ve faturasının birlikte gönderilmesi,
 İskonto faturası, Hizmet faturası, Fatura raporları
- Banka Takibi Yapma
Banka  tanımlanması, Bankaların ve hesaplarının tanımlanması, Banka açılış bilgileri kaydı.
Banka takibi, Banka işlemleri ve Banka raporları.
- Çek/Senet Takibi Yapma
Çek/senet takibi, Müşteri çek ve senetlerin takibi, Firma çek ve senetlerin takibi, Çek/senet raporları.
- Sabit Kıymet Takibi Yapma
Sabit kıymetlerin kaydı, Sabit kıymetlerin takibi, Amortisman ayrılması, Devir işlemleri, Sabit kıymet alış ve satış işlemleri, Sabit kıymet raporları
- Bordro Takibi Yapma
Bordro kartı tanımlanması, Personel puantaj bilgileri, Bordro raporları
- Muhasebeleştirme İşlemi Yapma
Fatura muhasebeleştirme, İrsaliye muhasebeleştirme, Müşteri Çek/senet bordroları ile Firma çek/senet bordroların muhasebeleştirilmesi ve Muhasebeleştirme raporları.
- Yedekleme İşlemleri Yapma
Firma yedekleme ve Firma geri yükleme işlemlerini yapabilecektir.

Tüm bu eğitim kurumlarında Bilgisayarlı Muhasebe derslerinde laboratuarlarda Muhasebe (LKS2, Go), Ön Muhasebe (Lks2, Go), Bordro (LKS2 Bordro, Go Bordro), Dış Ticaret, ithalat/ihracat (Tiger, Tiger2) konularında Logo ürünleri uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Böylelikle yetişmiş kalifiye insan gücüne katkıda bulunulmaktadır.

 
Antivirüs & Güvenlik Antivirüs & Güvenlik (1) Yazılım Hizmetleri Yazılım Hizmetleri (1)
Destek & Eğitim Hizmetleri Destek & Eğitim Hizmetleri (5) Mobil Satış Dağıtım Çözümleri Mobil Satış Dağıtım Çözümleri (2) Kurumsal Hizmetlerimiz Kurumsal Hizmetlerimiz (6) LOGO GO PLUS SERİSİ LOGO GO PLUS SERİSİ (8)
LOGO TIGER PLUS SERİSİ LOGO TIGER PLUS SERİSİ (3) LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ (4) LOGO İNSAN KAYNAKLARI LOGO İNSAN KAYNAKLARI (4) LOGO J-GUAR LOGO J-GUAR (1)

E-KENT KURUMSAL YAZILIM DESTEK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Uçancıbaşı Mh. Kayalık Cad. Ulu Çarşı (Ulu Cami yanı) Kat:4 No:80 DENİZLİ/TÜRKIYE TEL:+90(258) 263 70 80 (Pbx) FAX:+90(258) 263 78 28
- Güncelleme gecikmesi, tipografik hatalar veya oluşacak her türlü problemden dolayı oluşan fiyat farklılıklarında e-Kent tarafından verilen yazılı teklifteki fiyatlar ve koşullar geçerlidir.
- Tüm Marka ve Logolar tescilli oldukları firmalara aittir. Üretici firmalar ürün özellik ve teknik bilgilerini değitirme haklarını saklı tutmaktadırlar.
- Tipografik hatalardan e-Kent sorumlu değildir.
Doğru, dürüst, güvenilir Logo Muhasebe Programı Bayisi. Logo Go Yetkili Satıcısı - Tiger Elite Yetkinlik Merkezi - Logo Yazılım Çözüm Ortağı
- eta muhasebe programı, netsis muhasebe programı, mikro muhasebe programı, akınsoft muhasebe programı, link muhasebe programı,cpm master erp yazılımı, sap erp, canias erp yazılımları,
vb. muhasebe programlari almadan önce Logo muhasebe programı için mutlaka bizden ücretsiz demo ve paket program fiyatı isteyiniz.
En uygun fiyat ve kampanya dan yararlanın. Rakip bilgisayarlı muhasebe programları ndan ve ti cari hesap programları ndan geçişte ayrıca indirim yapılır.
www.e-kent.com © 2003 Tüm hakları saklıdır.