Logo Muhasebe Programı Logo Muhasebe Programları Logo Genel Muhasebe Programı Logo Muhasebe yazılımı Logo Muhasebe programları Alınteri,LKS2,Shopmanager,Tiger,unity ve ek modülleri ile ilave terminal lisanslarının fiyatlarını lks2 muhasebeleştirme Logo çok kullanıcılı personel ücret maaş bordro programı Logo LKS2 hakkında herşey Logo muhasebe paket programlarını fiyatları için arayınız Logo business solutions, Logo yazılım Logo bilgisayar programları Ücretsiz Logo muhasebe programları hakkında bilgi almak için bizi arayın En çok kullanılan stok, cari, fatura, çek, senet, banka, kasa, iraliye, sipariş,muhasebe, bordro, demirbaş, ambar(depo) takip programı olan Logo muhasebe programını Logo Bayisi olan Kent Bilgi Sistemleri'nden satın alabilirsiniz Türkiyenin en yaygın kullanılan ticari paket programı Logo ön muhasebe işlemlerini muhasebeleştirme yani muhasebe entegrasyonu ile genel muhasebeye aktarır.
Logo programlarının destek ve eğitim içeriklerini sitemizde bulabilirsiniz. Teklif ve ücretsiz demo kurulumu için arayınız. Logo da Kampanya bitmez. Eta,Netsis,Micro,Link,Vega,Akınsoft gibi muhasebe programlarından rakip ürünlerden indirimli olarak Logo ticari proramlarına geçiş yapabilirsiniz.Fiyat teklifi istemek, demo ve satın almak için bize ulaşın Temel muhasebe eğitimi almış sertifikalı elemanlarımız ile Logo ürünlerine destek vermekteyiz Logo bilgisayar programlarında fiş,irsaliye,fatura,rapor dizaynları kolaylıkla yapılır. Logo stok, cari, fatura, irsaliye, sipariş, çek, senet, banka, kasa, muhasebe,bordro,taksitli satış,kredi kartı,müstahsil,sabit kıymet(demirbaş) gibi modüllerde yapılan işlemler XML ile kolaylıkla dışarıya veri aktar yapılabilir. Ve yine Xml ile kolaylıkkla veri alınabilir. Shop Manager ile mal alım faturasından,irsaliye,sipariş fişlerinden barkod etiketi basabilir.Satış elemanlarını, plasiyer satışlarını kolaylıkla takip edebilirisiniz. Logo Alınteri, LKS2, ShopManager, Muhasebe, Bordro ve ek modülleri ile Kobi 'lere güç katar. Logo Tiger Kosgeb tarafından Desteklenmektedir. Market otomasyonu, IBM POS, Barkodlu yazarkasa, terazi kurulumları yapılır Logo ticari paket programları ile entegre el terminali, depo otomasyonu, mal kabul, sayım, sevkiyat, etiketle çözümleri bizim işimiz. Restoran otomasyonu ile Garson el terminali ile siparişler anında mutfak yazıcına gönderilir.Kasadan adisyon hesabı alınır.Garsona indirim,ödenmez,ikram yetkisi verilebilir. Garson satışını ve maliyetlerinizi raporlayabilirsiniz Kablolu Kablosuz Barkod okuyucu, barkod yazıcı, kablosuz el terminali (pda), Kablosuz ağ kurulumu, satışı, teknik servisi verilir. internet üzerinden sipariş, sıcak satış, soğuk satış, araçta faturalama ve tahsilat işlemleri logo ürünleri ile entegre olarak çalışır. LOGO LKS2 Eğitim Destek Yardım
E-Kent Kurumsal Yazılım Destek Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Haberler

Haberler -> Haber İçeriği
   

           

Yılsonu devir işlemleri nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ?

Logo Destek

Eklendiği Tarih : > 24.12.2007  İzlenme :24488

Yılsonu Devir işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için aşağıdaki işlemlerin öncelikle kontrol edilmesi ve eksikliklerin tamamlanması gerekir.

LOGO Alınteri, LKS2, TIGER, GO, TIGER2 ürünlerini kullanan
Müşterilerimizin sene sonu devir işlemleri öncesi yapması ve kontrol etmesi gereken öncelikli bir kısım işlemler;

Alım-Satım Tanımları :
• Devir işlemi ödeme/tahsilât üzerinden yapılırsa Borç Takip penceresine yansımayan hareketlerin cari hesap açılış fişlerine yansımayacağı unutulmamalıdır. Bu yüzden boş satırlı ödeme planlarına bağlı işlemler bir sonraki dönemin açılış fişini etkilemeyecektir.
Stok :
Alış/Satış İrsaliyeleri
• İrsaliye devri yapılmaz. Faturalanmamış irsaliyeler kontrol edilerek faturalandırılmalıdır.
Alınan/Verilen Siparişler
• Kapandı ya da Tamamı Sevkedildi statüsündeki sipariş fişleri devredilmez.
• Sipariş fişi içinde sadece sevkedilmemiş olan satırlar devredilir. Bir kısmı sevkedilen satırlarda ise sadece bekleyen miktarlar teslim/temin tarihlerinde bir değişiklik olmadan yeni fiş satırlarına aktarılır.
• Onay bilgisi  “Öneri” olan Sipariş fişleri devirde dikkate alınır. Öneri konumundaki siparişler teslim tarihleri değişmeden aktarılır.
• Ön Ödemeli Sipariş fişlerinin (Sadece Shop Manager, Tiger, Tiger2 ‘de) devir işleminden önce tamamının sevkedilmesi yada Kapandı statüsüne getirilmesi gerekmektedir. Böylece siparişlerin ödemeleri cari hesap bazında doğru devredilecektir. Yoksa hem sipariş hareketi devredilecek, hem de cari hesap açılış işleminden bakiye olacağından mükerrer devir yapılmış olacaktır. 
Fatura :
• Proforma faturalarınızdan faturalaştırılması gerekenleri faturalaştırınız.
Cari :
• İrsaliye riski devredilmeyecektir. Çünkü irsaliye devri yapılmaz.
• Ödeme / tahsilât üzerinden devir işleminde farklı döviz türlerinden kapama yapılmış ise devirden önce kur farkı hesaplatılması ve bir sonraki döneme bu kur farkı bilgilerinin devredilmesi işlemlerin tutarlılığının sağlanması açısından faydalıdır.
Çek/Senet :
• Vadesi geldiği halde tahsil edilmemiş müşteri çeklerinin ve kendi çeklerinizin tahsil edilmiş olması gerekir.
Muhasebe :
• İşyeri, İşlem döviz türü, Masraf merkezi ve Proje kodu bilgilerine göre hesap hareketleri dikkate alınarak, yılsonu bakiyesi Açılış fişine getirilir. Yılsonu kapanış işlemlerinin tamamlanmış olması gerekir.
Genel :
• Devir işleminin yapılacağı firmada hiçbir kullanıcının çalışmadığından emin olunmalıdır.
• Tüm devir işlemleri öncesinde mutlaka kendiniz gerekli raporlarınızı alınız ve yedekleme işleminizi yapınız.
• Devirden önce data dosyalarının sağlıklı olduğundan emin olunmalıdır.
• Kullanılmakta olan firmanın türüne veya yapılacak olan devir işleminin türüne göre Mali Dönem Bağımlı Devir işlemi, Mali Dönem Bağımsız Devir işlemi, Enflasyon Muhasebesi Devir işlemi yapılır. Yapılacak olan Devir işleminin türüne ve işletmenin çalışma bilgilerine göre devir parametreleri de belirlenerek devir gerçekleştirilir. Devir sonrasında gerekli düzenleme ve kontroller yapılarak yeni yıla tamamen geçiş yapılmış olur.
• Devir işlemlerinizin sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli bilgi ve profesyonel bir destek için lütfen arayınız. Devir işlemleri yerimizde, yerinizde veya uzaktan erişim yöntemi ile yapılabilmektedir.
Destek hizmetini yalnızca Logo Yetkili Destek Merkezleri veya LSU (Logo Sistem Uzmanı) sertifikalı eğitim uzmanı bulunan Yetkili Satıcılar verebilir. Sertifikasız kişi ve kuruluşların vereceği eğitim ve destek hizmetlerine dair Logo, kesinlikle hiç bir güvence vermez.

 
Antivirüs & Güvenlik Antivirüs & Güvenlik (1) Yazılım Hizmetleri Yazılım Hizmetleri (1)
Destek & Eğitim Hizmetleri Destek & Eğitim Hizmetleri (5) Mobil Satış Dağıtım Çözümleri Mobil Satış Dağıtım Çözümleri (2) Kurumsal Hizmetlerimiz Kurumsal Hizmetlerimiz (6) LOGO GO PLUS SERİSİ LOGO GO PLUS SERİSİ (8)
LOGO TIGER PLUS SERİSİ LOGO TIGER PLUS SERİSİ (3) LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ (4) LOGO İNSAN KAYNAKLARI LOGO İNSAN KAYNAKLARI (4) LOGO J-GUAR LOGO J-GUAR (1)

E-KENT KURUMSAL YAZILIM DESTEK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Uçancıbaşı Mh. Kayalık Cad. Ulu Çarşı (Ulu Cami yanı) Kat:4 No:80 DENİZLİ/TÜRKIYE TEL:+90(258) 263 70 80 (Pbx) FAX:+90(258) 263 78 28
- Güncelleme gecikmesi, tipografik hatalar veya oluşacak her türlü problemden dolayı oluşan fiyat farklılıklarında e-Kent tarafından verilen yazılı teklifteki fiyatlar ve koşullar geçerlidir.
- Tüm Marka ve Logolar tescilli oldukları firmalara aittir. Üretici firmalar ürün özellik ve teknik bilgilerini değitirme haklarını saklı tutmaktadırlar.
- Tipografik hatalardan e-Kent sorumlu değildir.
Doğru, dürüst, güvenilir Logo Muhasebe Programı Bayisi. Logo Go Yetkili Satıcısı - Tiger Elite Yetkinlik Merkezi - Logo Yazılım Çözüm Ortağı
- eta muhasebe programı, netsis muhasebe programı, mikro muhasebe programı, akınsoft muhasebe programı, link muhasebe programı,cpm master erp yazılımı, sap erp, canias erp yazılımları,
vb. muhasebe programlari almadan önce Logo muhasebe programı için mutlaka bizden ücretsiz demo ve paket program fiyatı isteyiniz.
En uygun fiyat ve kampanya dan yararlanın. Rakip bilgisayarlı muhasebe programları ndan ve ti cari hesap programları ndan geçişte ayrıca indirim yapılır.
www.e-kent.com © 2003 Tüm hakları saklıdır.