Logo Muhasebe Programı Logo Muhasebe Programları Logo Genel Muhasebe Programı Logo Muhasebe yazılımı Logo Muhasebe programları Alınteri,LKS2,Shopmanager,Tiger,unity ve ek modülleri ile ilave terminal lisanslarının fiyatlarını lks2 muhasebeleştirme Logo çok kullanıcılı personel ücret maaş bordro programı Logo LKS2 hakkında herşey Logo muhasebe paket programlarını fiyatları için arayınız Logo business solutions, Logo yazılım Logo bilgisayar programları Ücretsiz Logo muhasebe programları hakkında bilgi almak için bizi arayın En çok kullanılan stok, cari, fatura, çek, senet, banka, kasa, iraliye, sipariş,muhasebe, bordro, demirbaş, ambar(depo) takip programı olan Logo muhasebe programını Logo Bayisi olan Kent Bilgi Sistemleri'nden satın alabilirsiniz Türkiyenin en yaygın kullanılan ticari paket programı Logo ön muhasebe işlemlerini muhasebeleştirme yani muhasebe entegrasyonu ile genel muhasebeye aktarır.
Logo programlarının destek ve eğitim içeriklerini sitemizde bulabilirsiniz. Teklif ve ücretsiz demo kurulumu için arayınız. Logo da Kampanya bitmez. Eta,Netsis,Micro,Link,Vega,Akınsoft gibi muhasebe programlarından rakip ürünlerden indirimli olarak Logo ticari proramlarına geçiş yapabilirsiniz.Fiyat teklifi istemek, demo ve satın almak için bize ulaşın Temel muhasebe eğitimi almış sertifikalı elemanlarımız ile Logo ürünlerine destek vermekteyiz Logo bilgisayar programlarında fiş,irsaliye,fatura,rapor dizaynları kolaylıkla yapılır. Logo stok, cari, fatura, irsaliye, sipariş, çek, senet, banka, kasa, muhasebe,bordro,taksitli satış,kredi kartı,müstahsil,sabit kıymet(demirbaş) gibi modüllerde yapılan işlemler XML ile kolaylıkla dışarıya veri aktar yapılabilir. Ve yine Xml ile kolaylıkkla veri alınabilir. Shop Manager ile mal alım faturasından,irsaliye,sipariş fişlerinden barkod etiketi basabilir.Satış elemanlarını, plasiyer satışlarını kolaylıkla takip edebilirisiniz. Logo Alınteri, LKS2, ShopManager, Muhasebe, Bordro ve ek modülleri ile Kobi 'lere güç katar. Logo Tiger Kosgeb tarafından Desteklenmektedir. Market otomasyonu, IBM POS, Barkodlu yazarkasa, terazi kurulumları yapılır Logo ticari paket programları ile entegre el terminali, depo otomasyonu, mal kabul, sayım, sevkiyat, etiketle çözümleri bizim işimiz. Restoran otomasyonu ile Garson el terminali ile siparişler anında mutfak yazıcına gönderilir.Kasadan adisyon hesabı alınır.Garsona indirim,ödenmez,ikram yetkisi verilebilir. Garson satışını ve maliyetlerinizi raporlayabilirsiniz Kablolu Kablosuz Barkod okuyucu, barkod yazıcı, kablosuz el terminali (pda), Kablosuz ağ kurulumu, satışı, teknik servisi verilir. internet üzerinden sipariş, sıcak satış, soğuk satış, araçta faturalama ve tahsilat işlemleri logo ürünleri ile entegre olarak çalışır. LOGO LKS2 Eğitim Destek Yardım
E-Kent Kurumsal Yazılım Destek Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Destek Dökümanları

Destek Dökümanları -> Detay
 

Terminal Server

             
      Yazdır    
             
      Tavsiye et    
 
İzlenme: 7386
ID: 72
 

Kullanıcılar Terminal Servicini kullanarak Terminal Server’a bağlanır ve server üzerinde bulunan programları, uygulamaları kendi makinası üzerindeymiş gibi kullanır.
Uygulamada Server’da çalıştığı için istemci bilgisayar üzerinde hiçbir kaynak harcanmaz. Ayrıca sistem yöneticileri serverdan uzak bir yerde bulundukları ve server’a herhangi bir müdahale gerektiği zaman  terminal service kullanılarak server uzaktan yönetilebilir.

Terminal Service TCP-IP üzerinde bulunan 3389 port nolu RDP (Remote Desktop Protocol) Kullanır. Eğer Firewall kullanıyorsanız 3389 nolu portu acmayı unutmayın.

Windows Server 2003’de terminal servisi iki farklı modda gelir. Bu modlar şunlardır;

•Remote Administration Mode: Sistem yöneticilerinin sunuculara uzaktan bağlanarak yönetim işlemlerini gerçekleştirebilecekleri ve çalıştırılabilmesi için ekstra bir lisans’a ihtiyaç duyulmayan moddur. Bu modun etkin edildiği terminal server’a aynı anda en fazla iki bağlantı gerçekleştirilebilir. Bu modda çalışan terminal server’a varsayılan olarak Local Administrator grubuna üye olan kullanıcılar bağlantı gerçekleştirebilir. Bunun yanında eğer bu bilgisayar bir domain’e katılmışsa doğal olarak Domain Admins grubu, lokal Administrators grubuna üye olacağı için Domain Admins gurubu üyeleri de bu sunucuya bağlanma hakkına sahip olurlar. Bu mod varsayılan olarak yüklü gelir fakat terminal server’ın istemcilerden gelecek bağlantı isteklerini kabul edebilmesi için sunucu üzerinde bu bağlantıları kabul edecek şekilde ayar yapılması gerekir. Bu işlem için terminal server’da Control Panel->System uygulamasını çalıştırıyoruz. (Bu uygulamaya ulaşmak için masaüstündeki My Computer simgesine sağ tıklayıp Properties’i seçebilirsiniz.). Karşımıza çıkan pencerede Remote tabına tıklayıp açıyoruz. Bu pencere bulunan ayarlardan biraz bahsedelim. Remote Desktop kısmında bulunan “Allow users to connect remotely to this computer” seçeneğini seçerseniz, terminal serverın modunu Remote Administration olarak konfigüre etmiş olursunuz. Eğer Terminal Server’a Local Administrator yada Domain Admins grubu üyeleri haricinde başka kullanıcılar için de bağlantı izmi vermek istiyorsanız bu durumda buradaki “Select Remote Users” butonuna basarak “Remote Desktop Users” başlıklı pencereyi açıp ilgili kullanıcıları listeye eklemelisiniz.
Remote Administration Modu, Windows 2003 Server’ın tüm versiyonlarında kullanılabilir. Bunun yanında eğer siz Terminal Server’ı Application Modda kurarak herbir bağlantı için birbirinden bağımsız oturumlar açılmasını istiyorsanız bu durumda Windows Server 2003 Enterprise Edition yada Windows Server 2003 Datacenter Edition kullanmalısınız.

NOT
Burada yapılan ayarlar, terminal server’ın “Remote Administration Modu” için geçerlidir.

•Application Mode: Bu modda Terminal Server’a yapılacak bağlantılar birbirinden bağımsız oturumlardır. Yani her kullanıcı kendi masaüstünü kullanır ve yönetir. Bu modda kullanıcıların yaptıkları değişiklikler sadece kendi oturumları dahilinde geçerlidir.
Terminal Server’ı Application Modda kurmanın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz.
•İstemci ile sunucu arasında sadece ekran görüntüleri ile istemci tarafındaki klavye ve mouse girdileri iletildiği için düşük bant genişliğine sahip bağlantılarda bile birçok uygulamayı sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Örneğin bir dial-up bağlantı üzerinden Terminal Server’a bağlanıp, bu Terminal Server’da bulunan ve yüklü bir veritabanına sahip muhasebe programını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
•Şirket içinde kullanılan uygulamaları Terminal Server’a kurarak şirket çalışanlarının bu uygulamayı Terminal Server üzerinden çalıştırmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece bu uygulamanın bakımını, güncellemelerini ,yedeklerinin alınmasını sadece Terminal Server üzerinde yaparak uygulamanın hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelmesini ve herhangi bir sorun karşısında mümkün olan en hızlı şekilde tekrar kullanıma hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Windows 2003 Server’da Terminal Server’ı, Application Modda kurmak için Control Panel->Add/Remove Programs-> Add/Remove Windows Components->Terminal Services seçeneğini seçip Next butonuna tıklıyoruz. Karşımıza Terminal Server’ın Application Modunda kurulacağını söyleyen bir mesaj çıkar. Bu pencerede Next butonuna basıp ilerlediğimizde Terminal Server’ın güvenlik seviyesinin seçildiği pencere ile karşılaşırız. Bu pencerede iki seçenek buunur . Bunlar ;

o Full Security: Bu seçeneği seçerseniz Terminal Server’daki uygulamaların ve Terminal Server’a bağlanan kullanıcıların sistem dosyalarına ve registry kayıtlarına erişmelerine izin verilmez. Kurulum sırasında bu seçeneği seçerseniz önceden yazılmış eski programlarınız Terminal Server üzerinde çalışmayacaktır.

o Relaxed Security : Eğer Terminal Server üzerinde çalıştıracağınız uygulamalar sistem dosyalarına ve registry kayıtlarına erişecekse bu seçeneği seçmelisiniz.
Terminal Server’ın kurduktan sonra istediğiniz zaman bu iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz. Bunun için Terminal Server Configuration Manager ‘ı çalıştırıp “Server Settings” konteynırında bulunan “Permission Compatibility” seçeneğini değiştirmeniz yeterli olacaktır.Benzer Konular/Dökümanlar

Antivirüs & Güvenlik Antivirüs & Güvenlik (7) Yazılım Hizmetleri Yazılım Hizmetleri (2) Destek & Eğitim Hizmetleri Destek & Eğitim Hizmetleri (5)
Microsoft Çözümleri Microsoft Çözümleri (1) Mobil Satış Dağıtım Çözümleri Mobil Satış Dağıtım Çözümleri (2) Depo Otomasyonu Depo Otomasyonu (0) Restoran Otomasyonu Restoran Otomasyonu (1)
Kurumsal Hizmetlerimiz Kurumsal Hizmetlerimiz (6) LOGO GO PLUS SERİSİ LOGO GO PLUS SERİSİ (8) LOGO TIGER PLUS SERİSİ LOGO TIGER PLUS SERİSİ (3) LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ LOGO TIGER ENTERPRISE SERİSİ (4)
LOGO İNSAN KAYNAKLARI LOGO İNSAN KAYNAKLARI (4) LOGO J-GUAR LOGO J-GUAR (1)

E-KENT KURUMSAL YAZILIM DESTEK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Uçancıbaşı Mh. Kayalık Cad. Ulu Çarşı (Ulu Cami yanı) Kat:4 No:80 DENİZLİ/TÜRKIYE TEL:+90(258) 263 70 80 (Pbx) FAX:+90(258) 263 78 28
- Güncelleme gecikmesi, tipografik hatalar veya oluşacak her türlü problemden dolayı oluşan fiyat farklılıklarında e-Kent tarafından verilen yazılı teklifteki fiyatlar ve koşullar geçerlidir.
- Tüm Marka ve Logolar tescilli oldukları firmalara aittir. Üretici firmalar ürün özellik ve teknik bilgilerini değitirme haklarını saklı tutmaktadırlar.
- Tipografik hatalardan e-Kent sorumlu değildir.
Doğru, dürüst, güvenilir Logo Muhasebe Programı Bayisi. Logo Go Yetkili Satıcısı - Tiger Elite Yetkinlik Merkezi - Logo Yazılım Çözüm Ortağı
- eta muhasebe programı, netsis muhasebe programı, mikro muhasebe programı, akınsoft muhasebe programı, link muhasebe programı,cpm master erp yazılımı, sap erp, canias erp yazılımları,
vb. muhasebe programlari almadan önce Logo muhasebe programı için mutlaka bizden ücretsiz demo ve paket program fiyatı isteyiniz.
En uygun fiyat ve kampanya dan yararlanın. Rakip bilgisayarlı muhasebe programları ndan ve ti cari hesap programları ndan geçişte ayrıca indirim yapılır.
www.e-kent.com © 2003 Tüm hakları saklıdır.